Sunday, November 2, 2014

sweet november

listopad :)

spacer to najtańszy sposób na smutki jaki dała nam natura. i jedna z możliwości docenienia pór roku. chciałam wam więc pokazać szybciutko kilka zdjęć z mojej dzisiejszej pieszej wędrówki zielonkowej - kolory blakną, ale nadal są niesamowite.

walking is the cheapest cure for sadness given us by mother nature. and one of the possibilites to enjoy the gifts of the season. so today I wanted to show you very quickly several pictures from my walk into the woods in search of yellow knights - the colors are fading but they're still exceptional.


listopad zaczął się naprawdę łaskawie. wczoraj w południe na niebie rozlazły się altocumulusy, a dzisiaj temperatura kręciła się ok. 14 °C. nie obchodziłam Halloween, w sobotę byłam przez ponad godzinę na mszy na cmentarzu, ale przyznam, że głównie przyglądałam się chmurom przez ciemne okulary mojej mamy i wygrzewałam się w słońcu. idea zadumy nad życiem i śmiercią w tylko jeden dzień roku nie przemawia do mnie za bardzo.

November started pretty gracefully. yesterday afternoon we had a lot of altocumulus clouds in the sky, and today the temperature was around 14°C (58°F). I haven't celebrated Halloween, only yesterday I went with my parents to the cemetry to light some candles and attend an outdoor Mass (we didn't care much about the latter, though). mostly I watched clouds through my mother's shades and basked in the sun. it's just the idea of pondering life and death in only one day of the year doesn't convince me at all.


kiedy nie chodzę, upajam się kolorami włóczek na allegro / when I don't walk, I exhilarate myself with all the colors of yarns on allegro.


i liczę na to, że pogoda jeszcze jakiś czas się utrzyma. dużo wewnętrznego ciepła na ten listopad wam życzę :) / I hope the weather holds up for a few more days. wish you all inner warmth in November.

8 comments:

 1. Myślałam, że nie chodzisz na mszę.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Byłam na cmentarzu, msza przyszła za mną :)

   Delete
 2. Co najmniej jeszcze jeden tydzień słońca będzie nam dany, z czego się bardzo cieszę, bo wyjeżdżam :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. O, ja pogody nie oglądam, ale mam nadzieję, że prawdę rzekłaś :)

   Delete
 3. Piękne zdjecia :) oby ten listopad był do konca tak cieply:)

  ReplyDelete
 4. ... piękno jest wokół nas ... o każdej porze roku ... :)

  ReplyDelete

Have the best day ever, my friends :)